אודות

דרכי התחילה במפגש עם פסיכותרפיסט שבפעם הראשונה הראה לי שניתן לשנות בפועל חיי אדם בכיוון הרצוי. נשאבתי לדרך הזו. למדתי לראות את החיים בראיה כוללת. תחושות, מחשבות או אירועים שלא זכו להסבר מספק קיבלו פתאום משמעות. פתאום נראה היה שיש חומר לעבודה קונקרטית על החיים. ההתלהבות הובילה אותי בהרפתקה הנפלאה, חיי השתנו וקיבלו עומק חדש ובסיס איתן.

עד אותו מפגש, שנים רבות לא האמנתי בערך המוסף של עזרה פסיכולוגית לזולת. הניסיון האישי שלי בקבלת טיפול לא שיכנע אותי. הרבה דיבורים, הרבה כסף ובסופו של דבר מעט עזרה ממשית שהחזיקה לאורך זמן; יתרה מזאת, לפעמים חשבתי שאני מבינה יותר טוב מהמטפל או שאני יכולה לרמות אותו בקלות, לפעמים הכיוון לא היה נראה לי נכון : לא תמיד הייתי בטוחה אבל כן ידעתי להבחין אם נעשה נזק. לא חשבתי לרגע שאפנה לדרך זו. התחלתי דרך אקדמאית מרתקת במדעי הרוח. לימודים וקריירה היו לכאורה נפרדים מניהול אורח החיים האישיים שלי. כמו שמקובל לחשוב.
התמודדתי עם קשיי, שכמו קשי רבים, כללו חיפוש זוגיות, טיפול עצמי בהיבטים הרבים שמרכיבים את חיינו. פניתי לעזרה מסוגים רבים. חיפשתי את דרכי. לקשיי התווסף גוון נוסף: עליתי מצרפת בגיל 21 ובו בזמן הייתי צריכה לפגוש את עצמי ואת ישראל…

כיום אני מקבלת בקליניקה פרטית, ברחביה, ירושלים. אני מקבלת אנשים פרטניים, זוגות ומשפחות. אינני "מטפלת" באנשים אלא אני מעדיפה לומר שאני עובדת איתם. האדם הוא סוכן השינוי העיקרי, אם לא הבלעדי, בחייו הפרטים. תפקידי הוא להראות לו את קשיו בזווית המאפשרת שינוי, תיקון והתפתחות. עלי להראות לו את הדרך ולהוביל אותו עד כמה שהוא חפץ.

כובע הפסיכותרפיסט מורכב וכולל היבטים רבים: טיפול דינמי קלאסי, טיפול ביהביוריסטי, טיפול במשברים, אימון, פדגוגיה וכו' וכו'. לפעמים זקוקים לחקירה עמוקה יותר בעולם בו האדם גדל ולפעמים, לא… בכל אופן, גם חקירה מעין זו מלווה בעבודה קונקרטית.

זו הסיבה שדרך ההתקשרות איתי גמישה מזו של מטפלים אחרים: מעבר למפגש שבועי, אני מאפשרת תקשורת והתייעצות בין פגישות (במידה הנכונה כמובן) מאחר שהעבודה אינה מתרחשת רק בשעה המוקדשת למפגש אלא ביום יום, שעה שעה. איך ניתן ליצור שינוי במסגרת הטיפולית המקובלת?


באתר אני מבחינה בין יעוץ פרטני, יעוץ זוגי ויעוץ משפחתי רק לצורך הבהירות. אם תקראו את הכל, תבינו שדבר נובע מדבר ומדוע.

 

דילוג לתוכן